Svátky

Péče o zboží

Stříbrné šperky ryzost 925/1000

Stříbro v důsledku působení chemických látek lidského potu, ve kterém jsou obsaženy stopové prvky síry a obsahuje kromě vody také různé množství iontů (sodík, hořčík, draslík, chlór), vlivem znečištěného prostředí působením sirných par a slunečního světla postupně mění svoji barvu. Jde o obecně známou vlastnost stříbra. Na suchém čistém vzduchu je stříbro neomezeně stálé. Stačí však i velmi nízké množství sulfanu (sirovodíku), aby stříbro začalo černat, protože na jeho povrchu vzniká vrstva sulfidu stříbrného Ag2S.Tomu nelze dlouhodobě zabránit žádnou výrobní technologií a výrobce a dovozce nebude takové reklamace považovat za oprávněné. Změnu barvy stříbra lze velmi snadno vyčistit. K čištění stříbra používejte čistící utěrku z naší nabídky, tekuté roztoky nebo krémy určené pro čištění stříbra.

Šperky z chirurgické oceli 316L

Šperky vyrobené z chirurgické oceli doporučujeme při koupeli, mytí nádobí odkládat.Vyvarovat se styku s chemikáliemi (barvení vlasů, lak na vlasy, parfém, toaletní voda, krémy apod.), taktéž při sportu, manuální práci je nutné je ochránit před čistícími prostředky.Samotné kameny, kterými jsou osazeny jsou křehké a při nešetrném zacházení může dojít k jejich rozlomení a znehodnocení. Šperky příliš nenamáhejte, mohlo by dojít k poškrábání povrchu, vlivem dlouhodobého působení světla můžou materiály kombinované s chirurgickou ocelí ve šperku (kůže, kaučuk, dřevo) změnit vzhled. Před spaním je odkládejte do pouzdra či šperkovnice, což doporučujeme pro všechny druhy šperků.

Bižuterie - bižuterní šperk

Několik důležitých zásad pro péči o bižuterii - bižuterní šperk je určen pro příležitostní nošení, doporučujeme jej odložit před koupáním, sprchováním, mytím nádobí atd. vždy, kdy není možno vyloučit dlouhodobý kontakt s vodou. Rovněž kyseliny, alkohol, louhy, chlor, jiné chemikálie či mořská voda způsobují poškození jednotlivých dílů, mechanické či povrchové poškození šperku a jeho následnou oxidaci. Je vhodné jej odložit při sportování nebo fyzické námaze, která zapříčiňuje zvýšené pocení. Ochraňte bižuterii před stykem s tvrdými předměty a abrazivními prostředky. Před působením kosmetických přípravků jako jsou oleje, krémy, mléka, toaletní vody. Šperky se ozdobte až po použití parfému, nalíčení a nalakování účesu. Životnost bižuterie prodloužíte i tím, budete-li ji na noc odkládat do šperkovnice.

Dřevěné šperky

Dřevěné šperky jakožto přírodní materiály vyžadují péči. Dřevo musí být ochráněno naolejováno jojobovým olejem, kokosovým olejem, nebo jinými produkty pro péči o organické přírodní materiály. Organické šperky  by nikdy neměly být ponechány ve vodě nebo v přímém slunečním záření.Je zapotřebí skladovat je na chladném, suchém místě, nejlépe ve šperkovnici.

Při doručení a převzetí šperku zkontrolujte pevné uchycení  kamenů.Oprávněná reklamace se nevztahuje na vyražení (ztrátu kamínku), k čemuž dochází zpravidla mechanickým poškozením, úderem či nárazem. 

Čištění je velmi důležité z důvodu, aby se ve šperku nehromadily částice prachu a potu. Doporučujeme použít k ošetření jemný hadřík nebo čistící utěrku,kterou najdete v naší nabídce.V případě většího znečištění je lépe tuto práci svěřit odborníkům.

 

Poskytujeme záruku 24 měsíců na závady výrobního charakteru. Záruční dobu nelze dle zákona slučovat s životností šperků, respektive s běžným opotřebením. Práva ze záruky se nevstahují na odření, poškrábání, přetržení nebo jiné mechanické poškození.

 

 
Lapis Lazuli Turquoise
Lapis Lazuli  Turquoise
Stříbrný přívěs Ag 925
Lapis Lazuli Amber
Lapis Lazuli  Amber
Lapis Lazuli / Amber
Lapis Lazuli Amber
Lapis Lazuli  Amber
Lapis Lazuli / Amber

 

undefined

undefined

undefined